karavan

Dünya Turu

by / Dünya Turu için yorumlar kapalı / 1073 View / 14 Aralık 2014

karavan1

Fransız Karavan Federasyonu FFCC’nin düzenlediği 3.5 ay süren yarım dünya turunun son durağı İstanbulkamp oldu. Kampımızda üç gün boyunca 42 karavanla konaklayan Fransız misafirlerimiz eğlenceli vakit geçirdiler. Üç buçuk ay süren keyifli ama bir o kadarda zorlu olan yolculuğun sonunda, birbirlerine anlatacak o kadar çok hikayeleri vardı ki, kampımıza yerleştikten sonra hiç oturmadan dört saat ayakta sohbet ettiler.

karavan2

Birinci gün Fransız misafirlerimiz karavanlarını kamp alanımızda bırakarak, tam bir gün Sultanahmet’ten başlayan İstanbul turuna katıldılar. İkinci gün ise İstanbul’un eşsiz boğaz manzarası seyretmek için önce tekne turuna daha sonrada Galata Kulesinde akşam yemeğine katıldılar.

karavan3

Sultanahmet Meydanı ve Kapalı Çarşıda alış veriş yapmayı da ihmal etmeyen kampçılarımız İstanbul’a hayran bir şekilde gece geç saatlerde kamp alanımıza döndüler.

karavan4

Fransız misafirlerimizin karavanları her biri birbirinden ilginç ve göz kamaştırıcıydı. Dünya standartlarında karavanlar ülkemizde yok denecek kadar azdı. Karavanların şöför sürüş kısımları adeta bir uçağın kokpitini andırır durumdaydı. Dünya turunun son noktası olarak İstanbul’da ve  İSTANBULKAMP‘ta olmaları bizleri gururlandırdı.

 

karavan5

karavan6

İstanbulkamp olarak ülkemizdeki kampçılığın ve karavancılığın gelişmesi adına elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz.