Veli Görüşleri

cocukkamp12
VELİLERİMİZ BİZİM İÇİN NE DEDİLER …

Sevgili İstanbul Kamp Yetkililerine;

Öncelikle çocuklar ile birlikte böyle keyifli ama sorumluluğu da oldukça ağır ve zor olan bir görevi üstlendiğiniz için ailemiz adına sizleri  tebrik ediyorum.

Biz İpek’i bu kampa yollarken yaşı ve cinsiyetinden dolayı ufak da  olsa  bir tedirginliğimiz vardı. Ancak öncelikle Sevgili Murat hocamız ve sayesinde tanıştığımız sevgili Esin hnm. bize o kadar büyük bir güven verdiler ki ,göndermekte tek bir an bile tereddüt etmedik.

İpek yola çıktığı andan itibaren onu teslim alana kadar, neredeyse her saat konuşup tüm detaylarıyla ilgili bilgi verildi.Sevgili Esin Hnm. her karelerini fotograflayıp dakika dakika görüntüledi.Yemekleri herkesin yiyebileceği ,alternatiflerle hazırlanmış ve bizlerin evde itina ile hazırladığımız şekilde sunulmuştu. İpek kahvaltıyı yemediği için ona ayrı alternatifler bulduğunuz için tekrar teşekkür ederim.Sizler orada oyunlarla ,gezilerle,aktivitelerle çocuklarımızı mutlu ederken bizde burda çok mutlu olduk.

Bizim ,sadece birkaç gün eglensin ,anı olsun diye yolladığımız kamp ,hem bizim hemde İpek için bir hayat tecrübesi oldu,ipek orada tek başına (o öyle zannediyordu,en ince detayına kadar herşeyiyle ilgilenildi),dogayı yakından tanıyıp orada yaşamayı öğrendi,hiç tanımadığı kişilerle arkadaş olup ,takım olmayı,ilk defa karşılaştığı arkadaşlarla ortak bir paydada bulunmanın hem keyfini belkide sıkıntılarını ve bunlarla baş etmeyi,güvenmeyi,dost edinmeyi,tek başına kaldığında ne yapması gerektiğini……gerçektende beş günde edinilen tecrübe, bir çocuk için gündelik hayatında belki çok uzun  zamanda edineceği tecrübeye eşdeğer olduğunu düşünüyorum.Kamp süresince güzel vakit geçirmenin yanında,bizim en büyük kazanımımız tabiki psikolojik açıdan oldu.

Ailemize ve tabiki İpek ‘e böyle güzel bir anı bıraktığınız için sizlere nekadar teşekkür etsek azdır.Ben çok düşündün ;nasıl diğerlerinden bukadar farklı olabiliyorlar diye…ve sonunda geldiğim nokta Murat Hoca ve çok degerli eşi Esin Hoca bu işi kazançtan öte,kendi evlatlarına verdikleri sevgi gibi çocuklarımızı severek,çocuklarımızla birlikte paylaştıkları herşeyi sevgi ve en derin duygularınla  yaptıklarını ,her yaptıkları işte en ince ayrıntılara bile dikkat ettiklerini ,en önemliside bir anne elinin heran çocukların üzerinde olduğunu gördüm.Elbette diğer hocalarımızın emeğinide unutmamam gerekir ; onlarada sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum…Boran Hoca ve İpek ile özel olarak ilgilenen İlker Hocaya……

Emeğinize ve yüreğinize sağlık iyiki sizi tanıdık…daha nice güzel kamplarda beraber olmak dileğiyle

Aslı Pehlivan – 2015

Çevre Koleji  1/c sınıfı velisi

…………………………………………………..

YAVUZ KAAN’IN KAMP MACERASI BÖLÜM 1

Bize göre hala çok minik olan oğlumuz,   son derece kendinden emin olarak İstanbul Kamp broşürleri ile gelip, ‘’ ben sömestr tatilinde bu kampa gitmek istiyorum’’ dediğinde eşimle şaşkın şaşkın birbirimize baktık. Ancak o kadar hevesliydi ki , tamam diyemesek de bir araştıralım dedik. Çevre Koleji – Çevre Tabiat kulübü çalışmalarını da yürüten İstanbul Kamp yetkilileri ile irtibata geçtik, okulumuza sorduk ve tesisi ziyaret ettik. Hepsinin sonucunda oğlum bu kampa dört gece, beş gün katıldı. Sonuç:  geri geldiğinde daha çok kendine güvenen, okul arkadaşları dışında da çocuk profilleri ile  tanışıp çatışsa da baş edebilen, doğada yaşam hakkında çok şey bilen,kendi işini daha çok kendi yapan …ve daha birçok özelliklerle geri geldi. Kamp yetkilisi Sn. Esin Hn.’ın sorumluluk bilinci ve anne şefkati, Boran Hoca’nın ağabeyliği ve rehberliği Kaan için de bizim için de çok değerliydi. Yaza tekrar beraber olmak dileğiyle.

Canan Kuru – 2015

………………………………………………….

Sevgili İstanbul Kamp ailesi, Oğlum Andaç’ın kampınıza bu sene sömestre tatilinde ikinci, Birkan’nın ise 1. katılımı gerçekleşti. Çocukların hayatında bambaşka bir dönem başlattığınız için teşekkür ederim. Hayatın içinde çok basit ve doğal tatların da olduğunu öğrenmeleri kampınız sayesinde gerçekleşti. Dilerim sizin de bizlerin de çabaladığı gibi çocuklarımız ileriki yaşlarında kendilerine yetebilen, hayatta karşılaşacakları zorluklarda dimdik ayakta durmayı başaran ve mücade etmekten korkmayan insanlar olurlar. İleriki günlerde buluşmak üzere…..

Sevgi ve saygılarımla. Müfide Hasan Sürek – 2013

…………………………………………………..

Esin hanim,

2013 sömestr kampından çok memnun kaldık. Oğlum ilk defa bizden uzak ve tanımadığı bir yerde kaldı. kampın ilk günü sesi inanılmaz heyecanlı ve mutlu geliyordu. Son 2 aksam da çok iyi vakit geçirdiği için beni aramadı bile. Dönünce de anne ilk defa sizi özlemedim dedi. Her gün heyecanlı bir doğa aktivitesi, hala skype üzerinden konuştuğu oda arkadaşları ile aksam oda partileri, öğleden sonraları da ek aktiviteler ile zamanın nasıl geçtiğini anlamamış. Sizinle de her gün düzenli telefon konuşmalarımız ve aksam facebook’a koyduğumuz fotoğraflar ile biz de oraya gitmiş kadar olduk.

Her şey için teşekkürler.  Umarım tekrar yollama fırsatı bulabiliriz.

Neslihan Yaman Akan

…………………………………………………..

Merhaba, 

İstanbul kamp çocuklara özel Doğa Kampı olarak yaptığınız programa sitenizin yaptığı indirim bildirimleriyle dahil olmuş bulunmaktayım… 

Kızım 4-5-6 Temmuz kuru olarak programa katıldı ve şu anda kampta. Kurumunuz GRUPANYA aracılığı ile tanıştığımız İSTANBUL KAMP işletmecileri ve eğitimcileri işlerini en iyi şekilde ve en profesyonel bir işleyişle bizlere sunmaktadır. Göz bebeğimiz olan 10 yaşında ki kızımı ilk defa bir yere tek başına göndermeyi göze almışken İSTANBUL KAMP yetkilileri kamp başlamadan öncesinde ve sonrasında aklıma gelebilecek her konuda beni ve bilgilendirip, detaylarına kadar aydınlattılar. 

Kızımı teslim aldıkları andan itibaren bana güven veren şekilde 7/24 ulaşabileceğim numaralar verdiler ve ben aramadığım zamanlarda bile kendileri arayıp programın ne şekilde işlediğini kızımın program akışındaki davranışlarını bildiren tatlı sohbetlerle dönüş yaptılar… Kızım yaptığımız ilk telefon konuşmasında, aldığımız paketin 3 günlük olmasından çok şikayetçi oldu 7 gün kalanlar var ben 3.günde buradan ayrılmak istemiyorum diye sitem etti ? 

Uzun lafın kısası eğer yaptığınız bir şey için içiniz rahatsa, aldığınız hizmetin detayını da merak etmiyorsunuz … 

GRUPANYA ve İSTANBUL KAMP Kurumu çalışanları ve kurucularına bizleri böyle hizmetlerle tanıştırdıkları için bir kez daha teşekkür ediyorum… 

İyi çalışmalar… 
Ebru ÜNLEN

…………………………………………………..

Merhabalar

Esin hanım öncelikle size çok teşekkür etmek istiyorum.
Ben Bilal Küçük’ün annesiyim. Telefondaki yaklaşımınız, yakınlığınız ve içtenliğiniz benim bu kampa katılmamı sağladı. Gönderirken inanılmaz tedirgin ve endişeliydim. Pazar gecesi Bilal’in başında oturmuş iyi mi yapıyorum kötümü yapıyorum diye düşünmekten duramadım.

Sabaha kadar düşündükten sonra dedimki kendime korkularla nereye kadar Sabriye, Bilal bu kampa gitmeli dedim ve gönderdim. 
Bilal’in vardık anne telefonundan sonra dünyalar benim oldu, karşımda çok güzel ve heyecanlı bir ses vardı. Akşamı sabırsızlıkla bekledim, iki gece 3 gün olarak katılmıştık kampa. Bilal gelmekten vaz geçti ve kampı bir hafta olarak uzattık.

İnanılmaz keyifli ve mutlu telefonlarda uzun uzun görüştükten sonra anne birazda gelince anlatırım bol bol resim çektim diyordu Bilal…

Mutlaka tekrar katılmak istiyorum dedi. Esin hanım bizi duyunuz :) Biz bundan sonra anne ve oğul olarak hep sizinleyiz, yapacağınız tüm faaliyetlerde Bilal ile liste başında olacağız bilginiz olsun. Tekrar tekrar çok teşekkür ederim görüşmek dileğiyle.

Bilal’in Annesi Sabriye

…………………………………………………..

Merhaba

Ben Onur Arınık’ın annesiyim. 
Oğlum 08-11 Ağustos tarihleri arasındaki kura katıldı. 
Bu kampa katılmaya ilk karar verdiğimizde ki bu Onur için bir ilk olacaktı, daha önce katılım sağlamış velilerin düşüncelerini ve teşekkürlerini içeren mailleri okudukça , “acaba aynı duyguları ben de paylaşabilecek miyim” diye aklımdan geçirirdim.

Tahmin ediyorum hepimizin endişeleri , “acaba??” ları ortaktı. Oysa şimdi kendi adıma yazmam gerekirse “iyiki…” ile başlayan bir sürü cümle kurabilirim, Esin hanım ve Murat bey hakkında..
Uzun uzadıya neler olup bittiğini yazmama gerek yok. Hepsi çok güzel bir anı oğlum için. Eminim hepimiz için de öyledir.

Esin hanım , Murat bey!!!!

Oğluma kendi evladınızmış gibi gösterdiğiniz hassasiyet , özellikle 2. Gece olmakla beraber tüm kamp boyunca yaklaşımınız , itinanız , olağanüstü sakinleştirme yönteminiz , sevginiz , paylaşımınız , içtenliğiniz , oğlumun bir birey olduğunu,hayatındaki tüm zorluklara direnecek ve üstesinden gelecek gücü olduğunu bir kere daha hissettirdiğiniz için çok teşekkür ederim. Dile getirdiğim her bir kelime dolu dolu yer alıyor burada.. Kaldı ki kamptan ayrılışımızdan bugüne kadar Onur’un zaman zaman hatırlayarak anlattığı her an, yaptığı ekmek kadar değerli bizim için?

Sizi kazandığımız için Onur ve kendi adıma çok mutlu olduğumuzu belirtmeliyim.

Kış kampında görüşmek üzere….

Sevgiler

S.GÜHER ÖZALPAN 

…………………………………………………..

Herkese merhaba,

Aynı dilekleri paylaşıyorum tüm endişeleri bizler de hissettik ilk defa gönderdiğimiz için ama eminim bu ilk ve son olmayacak.

Oğlum oldukça memnun döndü ve tekrar istediğini belirtti. Güzel bir deneyim oldu. Günümüz teknoloji bağımlısı hayata biraz da doğa katmak güzel fikirdi.Her ne kadar bizler çaba göstersek de Esin hanım, Murat bey, Sebahat hocam, Fatma hocam, Fulya hocam  kadar sabırlı ve özenli olamayız diye düşünüyorum. Tüm emekleri için tekrar teşekkürler görüşmek üzere.

İyi günler

LEDA  ÇİÇEK
UNAN TEKSTİL İHRACAT SAN.VE TİC.A.Ş.
DÜK KRAVATLARI

…………………………………………………..

Esin Hanım merhaba,

Doruk bir haftadır kamptan bahsediyor. ÇOOK KISKANDIIIIK !!.. Biz de büyükler olarak İstanbulkamp’ta konaklamak istiyoruz.

Bayram için müsait midir? Kiminle görüşelim?

Sevgiler,

Figen KOŞAR 
Yönetmen
Nato Yolu Bireysel Bankacılık
ING Bank A.Ş.

…………………………………………………..

Esin Hanım merhaba,

30 Temmuz- 3 Ağustos döneminde oğlum CAN ÇAVDAR doğa kampınıza katıldı. İlk kez bizden uzak olacağı ve tanımadığı insanlarla 4 gece geçireceği için ona hissettirmediğimiz bir endişe ile uğurladık oğlumu. Ancak aynı gün akşam gelen telefonunuzla ve oğlumun heyecanım ve yorgunluk dolu sesi ile bu endişemiz dağıldı. 

Size ve ekibinize bu güzel organizasyon için çok teşekkür ederim. Oğlumla ilk ayrılığımızdı, ama sıcak yaklaşımınız ve ilginizle tahmin ettiğim kadar zorlanmadık. Can kampınıza katılmaktan çok mutlu. Geldiğinden beri tek başına birşeyler başarmış olmanın, evden uzak ayakları üzerinde durmanın ve kazandığı özgüvenin keyfini hala sürüyor. Gelir gelmez seneye de katılmak ve hatta daha uzun bir kamp yaşamak istediğini söylüyor. 

Umarım seneye tekrar görüşürüz.

Tekrar tekrar teşekkürler

Sevgilerimle

OYA ÖZ ÇAVDAR (Can Çavdar’ın annesi?
AKBANK

…………………………………………………..

Merhaba Esin Hanım,

Ben de Esin ILGAZ :) . sizinle ilgili bilgilere ilk olarak Pınar Erşahin ile iş yerimizde internetten ulaştık. bizim çocuklara iyi bir kamp ararken siz çıktınız karşımıza ki çok da iyi oldu. Yağmur Sarı ile arkadaş olan 9 yaşındaki oğlumu ben de aynı dönem kampa göndermek istedim fakat tatil dönemine geldiği için kısmet olmadı. şimdi Yağmur dan ve Pınar dan metninizi çok iyi duyuyorum ve çok mutlu oluyorum. ben de oğlumu 30 temmuzdaki kampınıza göndermek istiyorum.