Dağcılık

dag1

Dağcılık; trekking ve kampçılığın en ileri versiyonu olarak da düşünebileceğimiz bir spordur.

İstanbulkamp olarak temel dağcılık teknikleri ile ilgili olarak eğitim vermekteyiz.

Kamp alanımızın yakınında bulunan

– 15 mt çocuk kayası

– 25 mt dişlik ağzı kayası

– 50 mt kara kaya

parkurlarında  iniş ve tırmanış eğitimleri ve deneyimleri yaşatmaktayız.

Amacımız dağcılık ve tırmanış sporunun temel kriterleri konusunda katılımcıları bilgi sahibi yapmak ve bir farkındalık oluşturmaktır. Özellikle çocuk kampçılarımızın cesaret ve özgüven gelişimi için büyük önem taşıyan dağcılık bizim vazgeçilmezlerimiz arasındadır.

İleri seviye kaya tırmanışı için Şile’nin Hacıllı Bölgesinde açılmış boltlu rotalarda kaya tırmanışı faaliyetlerimizi gerçekleştirmekteyiz.

dag2

Dağcılık; içinde bulunacağınız hava koşulları, yükseklik, arazi durumu gereğince; fiziksel güç, irade, doğru beslenme, doğru giyinme, navigasyon, ilkyarım gibi huşuları içinde bulunduran, yeri geldiğinde sırtınızda 20-30 kg bir çantayla, yeri geldiğinde dik bir uçurumu tırmanırken, yeri geldiğinde de günlerce çadırınızın içinde didardaki fırtınanın dinmesini beklemek durumunda kalacağınız ekstrem ve komplem bir spordur.

dag4

Dağda öğrenilen kendine yeterlilik, kişisel temizlik-düzen, planlama, ikili iliksiler, takim oyunu, zorluklarla mücadele gibi yetiler günlük hayatimizi da kolaylaştırmaktadır. Özellikle gençler için yere sağlam basan, özgüvenli bireyler olmanın dağda geçirilen zamanların etkisi büyüktür.

dag6