Geocaching

Geocaching; bir çeşit define avıdır. Şehir içine yada Şehir dışında bir ormana bir dere kenarına yada bir dağin zirvesine saklanmış içine loğ defteri ve bir kalem sığabilecek kadar küçük (yada çok daha büyük) olabilir.

Belirtilen hedefler doğada olduğu için bu noktalara ulaşmak için trekking, hatta of-roda yapılması gerekebileceğinden bir çeşit spor olarak adlandırılabilir.

Katılımcı sugeçirmez bir kutuya loğ defteri, kalem, anahtarlık, ufak hediyeler koyarak etkinliğin hatırda kalmasını sağlar.

Avcı ise; loğ defterine ve siteye hedefi bulduğunu belirtir. Kutudan ufak bir hediye alır ve yerine başka ufak bir hediye bırakır. Böylece kutudaki hediye döngüsü gerçekleşir.

Bazı durumlarda katılımcı daha büyük kutular hatta kutuların içine değerli nesneler koyabilirler. Bu durum hedefi bir yarışmaya çevire bilir, ilk bulan ödülü sahiplenir. Tabi ki bu durumda hedefler ulaşılması zor bir dağ zirvesine, bir uçurumuna saklanabilir.

İstanbulkamp olarak gruplara özel zorluk derecelerini belirlediğimiz özel kutularımız sizleri beklemektedir. Bazen derenin içinden geçiyorsunuz, bazen bir kayayı tırmanıyorsunuz, bazen de ormanın derinliklerinde bir ip ucu arıyorsunuz.

Gizemli, zorlu ve heyecanlı bir yolculuk için sizde bu organizasyona katılabilirsiniz.