Uçurtma Şenliği

ucurtma1
Bu sene altıncısını düzenleyecek olduğumuz Uçurtma Şenliğimizi, iş yoğunluğumuz ve dış organizasyonlarımızdan dolayı gerçekleştiremeyeceğiz. Tüm katılımcılarımıza duyurulur. 

Katılımcılar: Anaokulları, Çocuk Yuvaları, Özel Okullar, Devlet Okulları, Dernekler ve STK’lar, Üniversiteler, Veliler, Doğa Severler.

Katılımcılar 
Anaokulları, Çocuk Yuvaları, Özel Okullar, Devlet Okulları, Dernekler ve STK’lar, Üniversiteler, Veliler

Destekçiler
n11.com
-Meydan İstanbul AVM
-İKA Anaokulu
-Cimcime Çocuk Yuvası

Etkinlik Teması
Geçmişteki çocukluğunuzu çocuğunuzla tekrar yaşayın.

Neden Katılım
Kaybolan önemli bir değer olan uçurtmayı çocuklarımızla tekrar tanıştırmak, çocuk bayramında çocuklarımıza unutulmayacak bir bayram hediyesi vermek, doğayla iç içe bir haftasonu geçirmek ve çocuğunuzla sosyal ve duygusal bağlarınızı kuvvetlendirmek için sizleri uçurtma şenliğine bekliyoruz. Büyük küçük herkes davetlidir.

ucurtma2


Katılım Şartları       

-Katılım Ücreti  ……… TL Aile Başı  (Baba – Anne – Çocuk)
-En az bir uçurtmanın olması
– Gelirken getirilebilir
– Etkinlik alanında alınabilir

ETKİNLİK PROGRAMI

10:00 – 10:30   Etkinlik alanına giriş ve yarışma kayıtları

10:30 – 11:00    Uçurtma Atölyesi ve Uçurtma Yapımı

11:30 – 12:30    Uçurtmaların Havalanması

12:30 – 14:00    Uçurtma Yarışmaları

14:00 – 14:30    Şenlik Oyunları

14:30 – 15:30     Yarışma Sonuçları ve Ödül Töreni

15:30 – 17:00     Müzik eğlence zamanı

ucurtma3

 

ŞENLİKTEKİ ÜNİTELER VE PROGRAM AKTİVİTELERİ

Wc Ünitesi Tesisimizde 3 bayan, 3 erkek tuvaleti bulunmaktadır.

Yiyecek İçecek Ünitesi Tesisimizde tüm ihtiyaçlarınızı giderebileceğiniz bir yiyecek ünitesi bulunmaktadır. Bir restoran ve bir büfe ile sizlere hizmet vermektedir. Şenlik alanında mangallarımız yanacak, ekmek arası köfte, ekmek arası sucuk, sosis gibi alternatifleriniz olacaktır.

Uçurtma Satış Ünitesi Şenliğe uçurtmasız gelen katılımcılar için oluşturulmuş uçurtma satış alanımız mevcuttur. İster malzemeleri alıp kendi uçurtmanızı kendiniz yaparsınız. İsterseniz sizler için hazırlanmış uçurtmaları alıp hemen uçurmaya başlayabilirsiniz.  Standart altıgen uçurtma fiyatımız 15 TL dir.

Uçurtma Atölyesi Kendi uçurtmalarını yapmak isteyen katılımcılar için oluşturulmuş atölyemizde uçurtma yapmak için gerekli ekipmanlar mevcuttur. Ayrıca bir öğretmenimiz seçtiğiniz uçurtmanın yapılışını uygulamalı olarak siz katılımcılara gösterecektir. Şenliğin en keyifli alanlarından bir tanesi, çocuğunuzla kendi uçurmasını birlikte yapmanızdır.

ucurtma4


Çocuk Eğlence Animasyonları
Çocuklarımızın eğlenmeleri için palyaçolar, yüz boyama ekibi ve fotoğraf kostüm stüdyosu sizleri beklemektedir.

Uçurtma Yarışmaları Şenliklerin vazgeçilmezi olan yarışmalarda dereceye giren ilk üç katılımcımız sponsorlarımız tarafından çeşitli hediye ürünlerle ödüllendirilmektedir. Yarışmalara ancak şenlik alanında hakemlerimiz gözetiminde yaptığınız uçurtmalar ile katılabilirsiniz.

Çocuk Oyun Gösterileri
Çeşitli anaokullarının hazırladıkları keyifli ve eğlenceli müzik gösterileri.

ucurtma5


UÇURTMA YARIŞMALARI

En Yükseğe Çıkan Uçurtma Kategorisi
1.Bisiklet Ödülü
2.Spor Malzemesi
3.Kol Saati

En İlginç Uçurtma Kategorisi
1.Bisiklet Ödülü
2.Spor Malzemesi
3.Kol Saati

Uçurtma Uçuran En Kalabalık Aile Kategorisi
Bir Haftasonu Kahvaltı

ucurtma6

 

ŞENLİK OYUNLARI

Yumurta Taşıma : Ağızda dişlerinizin arasında tutulan çorba kaşığına konan yumurtayı düşürmeden en hızlı şekilde bitiş çizgisine ulaştırmak.

Çuval Atlama : Bir büyük ve bir çocuk olmak üzere, yarışmada tek çuval içine giren yarışmacılar aynı anda zıplayarak çuvalla bitiş çizgisine varmaya çalışacaklar.

Uçurtma Hastanesi Şenlik esnasında uçurtmalarınız yırtılır, parçalanır, çıtası kırılır, ipi kopar; doktorumuz uçurtma hastanesinde sizleri beklemektedir.

ucurtma8