Köy Pazarı

koypazari1
İstanbul’un Şile İlçesinin Kabakoz Köyünde doğal olarak üretilen ürünleri okulumuzda kurulan KÖY PAZARI ile siz değerli dostlarımızla buluşturuyoruz. Bu köy pazarı projesi ile hem köyünde üretim yapan köylüyü sosyo ekonomik yönden desteklemiş olacağız hemde en değerli varlığımız olan çocuklarımızı doğal ürünlerle buluşturma fırsatına kavuşacağız. Türkiye’nin ilk kendi kamp alanı olan anaokulumuzda kendimize özgü Doğa-Spor-Sanat Modelli Eğitim Sistemi uygulanmaktadır. Bu sosyal projemiz de doğa başlığı adı altında gerçekleştirdiğimiz bir duyarlılık projesidir.

koypazari3

Kurulan Köy Pazarımızda sadece köylümüzün birebir kendi ürettiği ürünler satılmaktadır. Kar amacı ön planda olmayan bu projede sizlere yüzlerce ürün sunamamaktayız. Mevsim koşullarına göre köy bahçelerinde üretimi köylüler tarafından gerçekleştirilen 5 yada 6 çeşit ürünümüz bulunmaktadır.

koypazari4

Ama biliyoruz ki, köy yumurtalarımız salma şeklinde dışarıda gezen tavuklarımızda sabahleyin alınmıştır, köy ekmeği dün gece köy fırınımızda Fatma abla tarafından yapılmıştır. Tarhanamız Mücella teyze tarafından özenle hazırlanmıştır. Kendi köylümüzün üretmediği hiçbir şeyi satmıyoruz. Ve kazancımızın tamamı köyünde üretim yapan köylümüze aktarılıyor. Bu sosyal sorumluluk projesini Kabakoz Köyü Muhtarı ile birlikte gerçekleştirmekteyiz.

koypazari5

Sizde okulunuzla bu projeye katılmak için bizimle irtibata geçebilirsiniz.