İstanbul’un betonlaşmış caddelerinden, çocuklarımızı ve gençlerimizi doğanın tam ortasına bırakıyoruz. Dağ, orman, deniz, dere gibi kavramları sadece televizyonda gören çocuklarımıza ve gençlerimize inanılmaz bir doğa deneyimi yaşatıyoruz. 7- 17 yaş arası çocuklarımız bu eşsiz deneyimi bizimle yaşayabilir.

İnsanın özlem duyduğu doğa ile spor kavramının birleşmesi sonucu beliren doğa sporları kavramı son yıllarda çocukların eğitiminde de etkin olarak kullanılmaya başlanılmış ve Milli Eğitim programlarımızda yerini almıştır. Yaparak, yaşayarak öğrenme ilkesinin kalıcılığı sadece doğa koşullarında kazanılan teknik becerilerde değil; bununla beraber edinilen yardımlaşma, kazanma-kaybetme durumlarında duygu kontrolü, sosyal bütünlük algısı gibi psiko-sosyal kazanımlarda da gözlenebilmektedir.

Amacımız; çocuklarımızın sosyal, fiziksel ve duygusal gelişimlerine destek vermek ve katkı sağlamaktır. Tüm dünyada yaşadığımız bu zorlu sürecin çocuklar üzerinde olabildiğince az hasar bırakarak atlatmak ilk hedefimizdir. Bu durumlarda göz önüne alınarak programlarımız psikologlar tarafından takip edilmektedir.

Doğa Kampı çerçevesinde çocuklarımız; gibi kavramlarla tekrar tanışıp farklı bir çerçeveden bakabilmeyi zaman içerisinde kazanacaklardır.

– Ekip Çalışması
-Yaratıcı Düşünebilme
– Kişisel Becerilerin Gelişmesi
– Analitik düşünebilme
-Kendini İfade Edebilme
– Doğa ve Çevre Bilinci – Liderlik
-Özgüven – Zorluklarla Mücadele
-Neden-Sonuç İlişkisi Kurma
– Amaç / Hedef İkilemi
– Bireysel Farkındalık ve Özgüven Kazanma
– Risk Yönetimi ve Problem Çözme Becerilerinin Geliştirilmesi
– Takım Çalışması, Motivasyon ve Zaman Kullanımı Alanlarında Bireysel Gelişim
– İletişim Becerilerinin Geliştirilmesi